• Zadzwoń

    tel. 606 100 100

  • Pracujemy

    7:30 - 17:00

  • esklep 24h

Relacja z Wrak Race Kielce

Zawodnicy z Kielc, Nowin, Suchedniowa, Skarżyska-Kamiennej i innych świętokrzyskich miejscowości zjechali w sobotę do kieleckiego Pakosza, aby ścigać się… mocno zużytymi samochodami. To była już szósta edycja imprezy Wrak Race Kielce.

Kurz, błoto i adrenalina na torze oraz dużo emocji na widowni. Tak było w sobotę podczas zawodów Wrak Race Kielce. Nie obyło się bez kolizji, na szczęście niegroźnych. – Bawimy się jeżdżąc samochodami, które są przeznaczone do złomowania. Jest wielu chętnych. Kierowcy przyjeżdżają do nas kilkukrotnie, zainteresowanie rośnie także wśród kibiców – zaznaczył Krzysztof Piwnicki, wiceprezes firmy JPW Energia, która jest pomysłodawcą wydarzenia.
Wśród uczestników spotkaliśmy Bartłomieja Kowalewskiego z Zagnańska, miłośnika motoryzacji, stałego uczestnika rajdu charytatywnego Złombol. Właśnie wrócił z wyprawy w Alpy swoim fiatem 126p. Słynnym „maluchem” pokonał najwyższą przejezdną przełęcz Alp, Stelvio. O pasjonującej wyprawie opowiadał tuż przed wyjazdem na tor. – Jesteśmy tu po raz trzeci, głównie po to, aby sławić rajd Złombol – wyjaśnił Bartłomiej Kowalewski, który zdobył puchar w jednym z sobotnich rajdów, zwanym „destrukcją”. Mocno już sfatygowana „panda” doprowadziła go cało do mety. – Jako jedyny zjechałem na kołach – śmieje się Kowalewski.
wrakVI 032 wrakVI 030 wrakVI 025 wrakVI 023 wrakVI 018 wrakVI 012 wrakVI 009 wrakVI 004 wrakVI 002 wrakVI 001

– Już teraz zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się 3 października. O szczegółach informujemy na bieżąco na stronie www.wrakeracekielce.pl – mówi współorganizator rajdu, Jacek Miarkowski ze Stacji Demontażu Pojazdów Autoport w Piekoszowie.

Liderzy klasyfikacji generalnej:
1. Piotr Łukaszuk i Damian Piątkowski
2. Krystian Sierpień
3. Dawid Gruszka i Aleksander Gruszka (59 l).

Jedyną kobietą uczestniczącą w zawodach była Kasia Trzpiot. Zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.
Nagrodzono także najlepszą stylizację pojazdu. W tej kategorii zwyciężył Mateusz “Chińczyk” Bracha ze swoją oryginalną hondą.

Artykuł ze strony http://kielce.naszemiasto.pl/

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress

Formularz wyceny auta