• Zadzwoń

  tel. 606 100 100

 • Pracujemy

  7:30 - 17:00

 • esklep 24h

Stacja Demontażu Pojazdów AutoPort zajmuje się złomowaniem samochodów osobowych, dostawczych, a także ciężarówek i motocykli. Skupujemy stare i powypadkowe pojazdy. Według polskich przepisów prawnych, złomowanie samochodów jest możliwe do przeprowadzenia tylko i wyłącznie w Stacjach Demontażu Pojazdów. Kasacja samochodów dokonywana w innym miejscu niż wskazane, jest niezgodna z prawem.

Złomowanie samochodów ściśle określają przepisy ustawy, która zaczęła obowiązywać 20 stycznia 2005 roku. Dotyczy ona recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Ustawa powstała z myślą o tym, aby kasacja pojazdów przebiegała w sposób niezagrażający ludzkiemu życiu i zdrowiu. Nie bez znaczenia w tym względzie była również troska o środowisko naturalne.

Złomowanie samochodów jest korzystne finansowo dla właścicieli tych pojazdów, które ze względu na zły stan techniczny nie znajdują nowych nabywców. Oddanie pojazdu na auto-złom jest jedynym legalnym sposobem, aby się go pozbyć. Właściciel samochodu po oddaniu go na auto szrot, zarabia na tym. Podczas przeliczeń, pod uwagę brana jest aktualna cena złomu. Przykładowo, za zezłomowanie samochodu o masie własnej wynoszącej ponad 1000 kg, można otrzymać ok. 500 – 600 zł. Im większa masa samochodu, tym wyższy zarobek właściciela z tytułu kasacji pojazdu.

Proces ten poprzedza wyrejestrowanie auta w Wydziale Komunikacji. Po kasacji auta, właściciel otrzymuje dokumenty, które w ciągu 30 dni od daty wydania, powinien złożyć w ww. wydziale. Aby zezłomować samochód, jego właściciel musi wylegitymować się dowodem osobistym, posiadać dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu. Jeśli w dowodzie rejestracyjnym widnieje nazwisko współwłaściciela, to właściciel pojazdu powinien uzyskać od niego pisemną zgodę, zanim odstawi auto do SDP. Podpis współwłaściciela pojazdu powinien być potwierdzony notarialnie.

Przypominamy, że kasacja samochodów w Stacjach Demontażu Pojazdów jest jedynym legalnym sposobem. Stacja Demontażu Pojazdów AutoPort zajmuje się również sprzedażą sprawnych części samochodowych, pozyskiwanych z pojazdów poddanych kasacji.

 

Więcej informacji pod numerem telefonu +48 600 895 578

 

Poniżej najważniejsze zapisy ustawy, a także pełna treść dokumentu do pobrania:

 • Pojazdy wycofane z eksploatacji to:
  Art. 3a. Pojazdy, które nie spełniają wymagań technicznych, zapewniających ochronę środowiska lub zdrowia lub życia ludzi, określonych w przepisach wydanych na podstawie ust. 2, są pojazdami wycofanymi z eksploatacji.
 • Co należy zrobić z takim autem?
  Art. 18. Właściciel pojazdu wycofanego z eksploatacji przekazuje go wyłącznie do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów.
 • Co Stacja Demontażu Pojazdów robi z przyjętymi samochodami?
  Art. 21. Przedsiębiorca prowadzący stację demontażu powinien zapewniać bezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzi przetwarzanie pojazdów wycofanych z eksploatacji i powstających z nich odpadów.
 • Ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (pobierz)

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress

Formularz wyceny auta